Slovenska nogometna reprezentanca se je danes v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo, ki bo leta 2012, v Beogradu pomerila s Srbijo. Slovencem je do 87. minute srečanja kazalo, da bodo iztržili zmago ter tako vse tri točke, a je Žigić prišel do enkratne priložnosti in premagal našega Samirja Handanoviča. Tekma se je tako končala z rezultatom 1:1, kar obema reprezentancama prinaša 1 točko. Srbija, ki je že na prejšnji tekmi iztržila 3 točke, ima sedaj 4, naša reprezentanca, ki je v preteklem tednu grenko izgubila proti Severni Irski, pa ima sedaj 1 točko.

Za Slovenijo je zadel Novakovič v 64. minuti, gol pa je bil nadgradnja sicer zares dobre predstave naše izbrane vrste pred polnim stadionom v Beogradu. Srbi so bili pred tekmo že precej prepričani v lastno zmago, a so jim naši z enkratno igro to preprečili in, kot rečeno, iztržili svojo prvo točko v teh kvalifikacijah.