Rekordna udeležba na 15. Ljubljanskem maratonu

ljubljanski-maraton Kar 19647 tekačev in tekačic je bilo skupaj s sobotnimi teki prijavljenih na jubilejni Ljubljanski maraton, ki je potekal v za tek odličnem vremenu – vreme je bilo oblačno in temperatura okoli 10 stopinj. Največ se jih je, kot vsako leto, udeležilo 21km razdalje oziroma t.i. polmaratona, med njimi tudi predsednik vlade Borut Pahor.

Proračun prireditve je bil letos nekaj manjši, od lanskih 800000 evrov manjši za 179000 evrov, zaradi česar so tekači ostali brez toplega obroka na koncu tekov, a je bilo za okrepčanje sodelujočih vseeno dobro poskrbljeno.

Zmagovalec teka na 42km je bil glavni favorit Kenijec Evans Ruto, ki pa je s časom 2:10:17 za nekaj sekund zaostal za rekordom proge, najboljši Slovenec na tej razdalji pa je bil Mitja Kosovelj na 12. mestu, ki je s časom 2:24:33 postal tudi državni prvak. Med ženskami je bila najhitrejša Etiopijka Tiruwork Mekonnen (2:37:16), državna prvakinja pa je s časom 2:52:25 postala Neža Mravlje, sicer hčerka znanega ultramaratonca Dušana Mravljeta.