Nogometni vtisi

rusia2018 WC

Včerajšnji vtisi so še sveži, pred nami pa že dve novi, mislim da izredno zanimivi tekmi. Ampak lepo po vrsti. Urugvajcem brez Cavanija ni uspelo presenetiti sicer že tako favoriziranih Francozov. S prepoznavno agresivno in na trenutku pregrobo igro so sicer umirili francoske hitre prehode iz obrambe v napad, protinapadov tako ni bilo, ker so se Urugvajci vkopali v obrambi. In če ne gre iz igre, je šlo iz prekinitve in potem še po napaki vratarja. Škoda simpatičnih – če odmislimo grobost – Urugvajcev, ampak to je bil njihov domet.

Francozi so pokazali, da znajo igrati tudi na rezultat, ni bilo nespametnih napak na sredini igrišča, na udarce so odgovorili ostro a pametno, hkrati pa pokazali, da imajo zelo zelo širok nabor igralcev, ki lahko in so pripravljeni prevzeti odgovornost. Zvečer pa žurka v Bruslju, ki je pokazala, kako prav je imel Marijan Pušnik, ko je rekel, da znajo Belgijci prisiliti Brazilce, da se odprejo in jim s tem ponudijo več prostora za protinapade.

Po kar nekaj zapravljenih priložnosti za “selecao” v prvih 15 minutah je prišlo belgijskih pet minut. Prekinitev in protinapad, lahko si mislite karkoli, ampak za egzekucijo takšnih priložnosti moraš biti na vrhunskem nivoju. Že zaradi Neymarjevih padalskih vložkov (velik plus za sodnika, da ni podlegel prtisku, lahko pa bi ga nagradil z vsaj enim rumenim kartonom), moramo Belgijcem oprostiti bunker v zadnjih minutah. Odlična obramba s podvajanjem oz ščitenjem hrbta branilcu in vrhunski Spiderman Courtois.
Brazilci so bili boljši, pritiskali, če bi izenačili bi najverjetneje tudi zmagali, ampak v nogometu zmaguje moštvo. Napoved za polfinale: dober fuzbal in žur v Bruslju!

Če bi se igralo kjerkoli drugje, bi si jaz, zapriseženi nasprotnik športnih stav, upal staviti velike denarje na Hrvaško. Upam, da FIFA in domače moštvo ne bosta imela prevelikega vpliva. V nogometnem smislu je to “no brainer”, vprašanje je samo s kakšno razliko bodo naši sosedje uspeli zmagati in koliko jih bo to stalo (rumeni kartoni). Za vse moje Tihomil, Zeljko , Ivana, Dragana, Jozo, Nenad, i Nenad, Oliva, Martin, Matko, Davorin, Hrvoje, Zvonimir, itd vidim vas v polfinalu. Enostavno ima hrvaška enajsterica preveč kvalitete.

Footbal is going home, pravijo Angleži. Ko sem napovedal, da so Angleži moji favoriti za visoko uvrstitev so me gledali malce postrani, češ, kakšne štose pa ti pokaš. Ampak ta ekipa ima nekaj, kar angleške ekipe dolga leta, kaj leta, desetletja niso imele. Saj ne da bi briljirali, proti Kolumbiji so se srečno izvlekli, ampak ni jih strah zmagat, vsaka podaja iz kota je priložnost (a ste videli, kako sta Kane in Maguire izigrala štiri švedske branilce), kar 8 od 10 golov so dali iz prekinitev, agresivno pokrivajo že na nasprotnikovi polovici… Švedi bodo v drugem polčasu morali odpreti svoj obrambni zid, kar pomeni več priložnosti za angleške protinapade. Zlatan bo (najverjetneje) izgubil stavo z Beckhamom, saj Švedi v prvem polčasu niso pokazal prav nič, kar bi Angleže lahko skrbelo in ne vidim načina, da bi lahko preobrnili tekmo, ampak nogomet je super tudi zato, ker pri 1-0 ni še nič odločenega.Btw, Švedi še niso zmagali tekme na SP, kjer so ob polčasu zaostajali, je pa res, da večino golov dosegajo v drugem polčasu.